Ўқиляпти: Бухоро шаҳар тез тиббий ёрдам бўлимига ишга жойлаштириш эвазига 1700 АҚШ доллари талаб қилган фирибгар қўлга олинди
Bukhara News > Жиноят > Бухоро шаҳар тез тиббий ёрдам бўлимига ишга жойлаштириш эвазига 1700 АҚШ доллари талаб қилган фирибгар қўлга олинди
Жиноят
Бухоро шаҳар тез тиббий ёрдам бўлимига ишга жойлаштириш эвазига 1700 АҚШ доллари талаб қилган фирибгар қўлга олинди
09.06.2022 493
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Бухоро вилояти бошқармаси, Ромитан туман бўлими ҳамда Миллий гвардия Бухоро вилояти бўйича бошқармаси ҳамкорлигида 01.06.2022 йилда ўтказилган тадбирда вилоят кўп тармоқли шифохонаси кичик тиббий ҳамшираси 1981 йилда туғилган Г.Ж. фуқаро Г.А.ни алдаб, Бухоро шаҳар тез тиббий ёрдам бўлимига ишга жойлаштириш эвазига 1700 АҚШ доллари миқдорида пора беришга далолат қилиб, шу куни соат 18:00 лар атрофида вилоят кўп тармоқли марказий шифохонаси биносининг қарама-қарши томонида жойлашган автобекат олдида кимёвий ишлов берилган 1700 АҚШ долларини олган вақтда ушланиб, тегишли тартибда расмийлаштирилган.
Мавзуга оид
Шофирконда чорва молларини ўғирлаган жиноий гуруҳ фош этилди
Тошкентда ёлғиз аёл ўз уйида, фарзандлари қаршисида 4 нафар эркак томонидан шавқатсизларча зўрланди ва аёвсиз калтакланди
Қашқадарёда туман ҳокимлиги ходими пора олаётган вақтда қўлга олинди
Ишга киритиб қўйишни ваъда қилган фирибгар ушланди
26 тоннага яқин ноқонуний “мол” тўхтатиб қолинди
Мазкур ҳолат юзасидан Департаментнинг Ромитан туман бўлими томонидан Г.Ж.га нисбатан Ўз.Р.ЖКнинг 168-модда 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

Читаете: В Бухарской области задержана женщина в момент получения взятки в 1700 долларов США.
Bukhara News > Преступление > В Бухарской области задержана женщина в момент получения взятки в 1700 долларов США.
В Бухарской области задержана женщина в момент получения взятки в 1700 долларов США.
09.06.2022 144
В Бухарской области задержали женщину, в момент получения денежных средств – сообщает пресс-служба Департамента при Генеральной Прокуратуре.
Сотрудниками Ромитанского районного Управления Департамента, совместно с Национальной гвардией, было проведено специальное оперативное мероприятие. В ходе данного мероприятия была задержана женщина, в момент получения 1700 долларов США, которые заранее были обработаны специальным химическим веществом.
Выяснилось, что данная женщина является работником младшего медицинского персонала Бухарской областной многопрофильной центральной больницы. Она пообещала другой гражданке помочь через своих знакомых с трудоустройством на должность медсестры, в отделение скорой медицинской помощи. За свои услуги она попросила 1700 долларов США.
В отношении женщины возбуждено уголовное дело по статьям “мошенничество” и “пособничество в даче взятки” Уголовного Кодекса Республики Узбекистан.