Ўқиляпти: “Ўзбекнефтегаз” АЖ: Бухоро НҚИЗда AИ-80 маркали бензиннинг суткалик ишлаб чиқариш ҳажми 2200 тоннадан 2800 тоннага оширилмоқда
Bukhara News > Бухоро > “Ўзбекнефтегаз” АЖ: Бухоро НҚИЗда AИ-80 маркали бензиннинг суткалик ишлаб чиқариш ҳажми 2200 тоннадан 2800 тоннага оширилмоқда
“Ўзбекнефтегаз” АЖ: Бухоро НҚИЗда AИ-80 маркали бензиннинг суткалик ишлаб чиқариш ҳажми 2200 тоннадан 2800 тоннага оширилмоқда
10.12.2022 89
“Ўзбекнефтгаз”  АЖ Бошқарув раиси Меҳриддин Абдуллаев топшириғига асосан Бухоро НҚИЗ 2021 йилга нисбатан АИ-80 русумли автобензиннинг кунлик ишлаб чиқариш ҳажмини 2200 тоннадан 2800 тоннага, суюлтирилган газни эса 14 532 тоннадан 15 700 тоннага оширмоқда.
Мамлакатимиз истеъмолчиларини АИ-80 русумли автобензин ва суюлтирилган газ билан узлуксиз таъминлаш мақсадида Бухоро НҚИЗда корхона ва ишлаб чиқариш цехлари раҳбарларидан тезкор штаб тузилди.
Корхонада товар бензинлари ва суюлтирилган углеводород гази ишлаб чиқарилишини оширишга қаратилган ишлар тезкорлик билан амалга оширилмоқда. Бензин ишлаб чиқариш қурилмаси лойиҳа қувватини 100 фоиздан 115 фоизга оширди.
Ўз навбатида, республикамиз ички бозорида нефть-газ маҳсулотларига ортиб бораётган талабни қондириш мақсадида ишлаб чиқарилган суюлтирилган газни истеъмолчиларга етказиб бериш нафақат темир йўл вагонлари, балки юк ташувчи автоцистерналарда ҳам амалга оширилмоқда.
“Ўзбекнефтгаз” АЖ Бошқарув раиси Меҳриддин Абдуллаев томонидан истеъмолчиларни сифатли маҳсулотлар билан барқарор таъминлаш, нефть маҳсулотлари ишлаб чиқаришни кўпайтириш ва зарур захираларни шакллантириш бўйича вазифалар белгилаб берилди.

Читаете: АО “Узбекнефтегаз”: Бухарский НПЗ увеличивает ежесуточный объем выработки автомобильного бензина марки АИ-80 с 2200 до 2800 тонн
Bukhara News > Бухара > АО “Узбекнефтегаз”: Бухарский НПЗ увеличивает ежесуточный объем выработки автомобильного бензина марки АИ-80 с 2200 до 2800 тонн
АО “Узбекнефтегаз”: Бухарский НПЗ увеличивает ежесуточный объем выработки автомобильного бензина марки АИ-80 с 2200 до 2800 тонн
10.12.2022 72
Согласно поручению Председателя Правления АО “Узбекнефтегаз” Мехриддина Абдуллаева Бухарский нефтеперерабатывающий завод увеличивает ежесуточный объем выработки автомобильного бензина марки АИ-80 с 2200 до 2800 тонн, а сжиженного газа – до 15 700 тонн, по сравнению с 2021 года 14 532 тонн.
В целях бесперебойного обеспечения потребителей страны автомобильным бензином АИ-80 и сжиженным газом на Бухарском НПЗ сформирован оперативный штаб из числа руководителей предприятия и производственных цехов.
На предприятии оперативно ведутся работы, направленные на увеличение выходов товарных бензинов и сжиженного углеводородного газа. Установка выработки бензина увеличена от 100% до 115% от проектной мощности.
В свою очередь, для удовлетворение растущего спроса на нефтегазовую продукцию на внутреннем рынке республики поставка произведенного сжиженного газа потребителям осуществляется не только железнодорожными вагон цистернами, а также и автомобильными цистренами.
Со стороны Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» Мехриддина Абдуллаева обозначены задачи по обеспечению стабильной поставки качественной продукции потребителям, увеличению объемов производства нефтепродуктов и формированию необходимых резервов.