Пешку тумани “Сусана” маҳалласидаги боғча қурилишдаги аниқланган камчиликлар бартараф этилди
Жорий йилнинг 8 июль куни “BUKHARA NEWS” телеграм ижтимоий тармоғи орқали “Пешкў тумани “Сусана” маҳалласидаги боғча сифасиз қуриляпти(ми)?” – мазмундаги мурожаат эълон қилинган эди.
Ушбу мурожаат юзасидан “Бобир Азамат Темир” масъулияти чекланган жамияти шуни ёзиб маълум қиладики:
– Объектга олиб келинган ПК59х12 турли плиталарнинг сертификатлари нусхаси қурилиш штабига келтириб қўйилди ва ОТК (плиталардаги ишлаб чиқарувчи, плита маркаси, шунингдек, ишлаб чиқарилган санасини кўрсатувчи белгилари) чизиб чиқилди ва плиталарнинг махсус анкерлари ўрнатилди;
– Қурилишда ишлатилган бетон ва пишиқ ғиштларнинг сертификатлари, махсус аккредитасиядан ўтган лаборатория хулосалари қурилиш штабида келтириб қўйилди;
– Лойиҳа ечимларига асосан объектнинг том қисмидаги армопояснинг белбоғлар қадамлари лойиҳа асосида иш ўрнида сим боғлаш усули ёрдамида мустаҳкамланди;
– Қурилиши усталари ҳимоя воситалари ва махсус кийим бош билан таъминланиб, ушбу объектда ободонлаштириш ишлари ҳам амалга оширилди.
Бухоро вилояти қурилиш ва уй жой коммунал хўжалиги соҳасида ҳудудий назорат қилиш инспексияси томонидан Пешку туман “Сусана” МФЙ ҳудудида қурилаётган 120 ўринли давлат мактабгача таълим ташкилоти объектида навбатдаги назорат ишлари давомида аниқланган камчиликлар шу кунни ўзида тўлиқ бартараф этилди.