Бухорода эркак рашк сабаб хотинини пичоқлаб ўлдирди
Бухоро вилоятининг Когон шаҳрида эр рашк сабаб хотинини пичоқлаб ўлдирди. Бу ҳақда Бош прокуратура ахборот хизмати раҳбари Ҳаёт Шамсутдинов “Дарё”га маълум қилди.
28-май куни соат 17:30 ларда Ш.Х. (1992-йилда туғилган) турмуш ўртоғи, икки нафар фарзанднинг онаси бўлган Г.Х. (1991-йилда туғилган) билан рашк туфайли ўзаро тортишиб, жанжал қилган. Жанжал пайтида эр ошхона пичоғи билан турмуш ўртоғининг танасининг турли соҳаларига (кўкрак, бўйин, қўл) бир неча маротаба уриб, қасддан ўлдирган.
Шунингдек, ажратиш мақсадида ҳаракат қилган гумонланувчининг онаси О.Х. ҳам ўнг билак соҳасидан жароҳат олиб касалхонага мурожаат қилган.
Ҳолат юзасидан 28-май куни шаҳар прокуратураси томонидан Жиноят кодексининг 97-моддаси 1-қисми (қасддан одам ўлдириш) билан жиноят иши қўзғатилиб, эркак Жиноят процессуал кодексининг 221-моддаси тартибида ушланган.