Япониядан Бухорога авиарейслар йўлга қўйилиши мумкин
Ўзбекистон делегациясининг Японияга ташрифи доирасида бош вазир ўринбосари – туризм ва маданий мерос вазири Азиз Абдуҳакимов All Nippon Airlines (ANA) авиакомпанияси вице-президенти Жуничиро Миягава билан музокара ўтказди.
2022 йилнинг 4 августидан Uzbekistan Airways АЖ томонидан Тошкент—Токио—Тошкент халқаро йўналишидаги мунтазам рейслар тиклангани ҳамда фуқаролик авиаташувларни ривожлантиришда яқиндан ҳамкорлик йўлга қўйилганини инобатга олиб, ANA авиакомпаниясининг Япониядан Ўзбекистоннинг туристик шаҳарлари (Самарқанд, Бухоро, Урганч) га авиарейсларни йўлга қўйиш таклиф этилган.
Қайд этилишича, учрашувда Япониядан Ўзбекистоннинг тарихий шаҳарларига тўғридан-тўғри авиарейсларни йўлга қўйиш, мамлакатга келувчи япониялик сайёҳлар оқимини ошириш ва туризм соҳасидаги лойиҳаларни амалга ошириш масалалари муҳокама этилган.