Ўқиляпти: М 37 автомобиль йўлининг 272.5 километрида жойлашган Автовокзал ёнидаги қайрилиб олиш жойини очилишида амалий ёрдам сўраб килинган мурожаат юзасидан расмий муносабат
Bukhara News > Бухоро > М 37 автомобиль йўлининг 272.5 километрида жойлашган Автовокзал ёнидаги қайрилиб олиш жойини очилишида амалий ёрдам сўраб килинган мурожаат юзасидан расмий муносабат
М 37 автомобиль йўлининг 272.5 километрида жойлашган Автовокзал ёнидаги қайрилиб олиш жойини очилишида амалий ёрдам сўраб килинган мурожаат юзасидан расмий муносабат
30.01.2023 910
Ушбу мурожаат Бухоро йўллардан мунтазам фойдаланиш унитар корхонаси мутахассислари томонидан ўрганиб чиқилди.
М 37 “Самарқанд-Бухоро -Туркманбоши ” автомобиль йўлининг 272.5 км (Жондор автовокзал) да қайрилиб олиш жойида йўналишли транспорт воситаларининг қайрилиб олиш жойида бир неча маротаба автоаварияга учраши ва транспорт воситаларига ноқулайликлар келтираётганлиги сабабли, автобусларнинг кириб-чиқиш жойи схема асосида ўзгартирилиб, хавфсиз ва равон ҳаракатланишига шароит яратиб берилди.
Йўловчиларнинг автовокзалга кириб-чиқишлари учун чорраҳанинг хар бир томонларида пиёдалар ўтиш жойлари мавжуд.