“Таровеҳ” намозлари муносабати билан, 18 февральдан 19 мартга қадар ҳар куни соат 18:00 дан 24:00 гача қуйидаги масжидлар ва уларга туташ кўчаларда транспорт воситаларининг ҳаракати вақтинча чекланишини маълум қилади:
“Файзобод” масжидига олиб борувчи: “Ибн Сино” кўчасининг “Дилкушо” кўчаси билан кесишган чорраҳасидан “Оқ масжид” (2524-автожамланма) кўчаси билан кесишган қисмигача;
“Дилкушо” масжидига олиб борувчи: “Дилкушо” кўчасининг “Ибн Сино” кўчаси билан кесишган қисмидан “Халқобод” кўчаси (“Дилкушо” деҳқон бозори) билан кесишган қисмигача;
“Боло ҳовуз” масжидига олиб борувчи: “Абу Ҳафс Кабир” кўчасининг “М.Карим” кўчаси билан кесишган қисмидан “Хўжа Нуробод” кўчаси (айланма ҳаракатдан 6-мактабга бурилиш) билан кесишган қисмигача;
“Абу Ҳафс Кабир” (Ҳазрати Имом) масжидига олиб борувчи: “Абу Ҳафс Кабир” кўчасининг “Ибн Сино” кўчаси (“Раймаг” айланма ҳаракати) билан кесишган қисмидан “Вобкент” кўчаси билан кесишган қисмигача;
“Волидаи Абдулазизхон” масжидига олиб борувчи: “Ҳавзи Нав” кўчасининг “М.Иқбол” кўчаси билан кесишган қисмидан “Жўйбор” кўчаси (“Трикотаж” чорраҳаси) билан кесишган қисмигача;
“Умар Ибн Хаттоб” масжидига олиб борувчи: “Алпомиш” кўчаси бўйлаб;
“Пиридастгир” масжидига олиб борувчи: “Пиридастгир” кўчаси бўйлаб;
“Сайфиддин Бохарзий” масжидига олиб борувчи: “Зулфия” ҳамда “И.Мўминов” кўчалари бўйлаб.
Шунингдек, шаҳар ва туманлардаги катта йўл ёқасида жойлашган барча масжидларга олиб борувчи автомобиль йўллари ва кўча тармоқларида ҳам зарурият туғилганда транспорт воситаларининг ҳаракати вақтинчалик тўхтатилиши мумкин.