Шофирконда тадбиркорликни ривожлантириш, камбағалликни қисқартириш, аҳоли турмуш тарзини яхшилаш борасида ҳоким ёрдамчиси Ғолиб Назаров томонидан салмоқли ишлар амалга оширилмоқда.
Жумладан хонадонбай ўрганишлар давомида маҳаллада яшовчи фуқаро Жамола Амонова ўзини тикувчилик бўйича тадбиркорлик фаолиятини ташкил этишда, бунинг учун имтиёзли кредит маблағлари асосида тикув машинаси ажратилишида амалий ёрдам сўраб қилган мурожаати бўйича тегишли хужжатлар расмийлаштирилмоқда.
Аҳоли бандлигини таъминлаш борасида тўхталадиган бўлсак, жорий ҳафта давомида ҳоким ёрдамчисининг сайи ҳаракатлари ўлароқ  “Бухара” масъулияти чекланган жамиятига 11 нафар ёш ишга жойлаштирилди.
Мухтасар айтганда, Қуйи Чуқуракда одамлар оғирини енгил қилиш, уларнинг фаровон ҳаёт кечиришлари, эртанги кунга ишонч билан қадам ташлашлари учун қатор ижобий ўзгаришлар, ислоҳотлар амалга оширилмоқда. Бу каби янгиланишлар бошқа ҳудудларда ҳам амалга оширилиши кўзда тутилган.