Ўқиляпти: Ўзбекистонда 2023 йил 1 январдан бошлаб давлат фуқаролик хизматчилари мажбурий, режали ва режадан ташқари тартибда ротация қилинади (Рўйхат)
Bukhara News > Бухоро > Ўзбекистонда 2023 йил 1 январдан бошлаб давлат фуқаролик хизматчилари мажбурий, режали ва режадан ташқари тартибда ротация қилинади (Рўйхат)
Ўзбекистонда 2023 йил 1 январдан бошлаб давлат фуқаролик хизматчилари мажбурий, режали ва режадан ташқари тартибда ротация қилинади (Рўйхат)
12.11.2022 478
Ротация тартибида лавозимга тайинланган давлат фуқаролик хизматчиларига ижтимоий кафолатлар ва тегишли компенсациялар белгиланади.
Ротацияда бошқа давлат фуқаролик хизмати лавозимига ўтказилиши билан боғлиқ харажатлар, шу жумладан яшаш ва транспорт харажатларининг ўрнини қоплаш давлат бюджети ҳамда қонунчилик ҳужжатларида тақиқланмаган бошқа манбалар ҳисобидан амалга оширилади.