Ўқиляпти: Ўқишни «технологический» га кўчириб бериш учун 3000 АҚШ доллари олган фирибгар ушланди
Bukhara News > Жиноят > Ўқишни «технологический» га кўчириб бериш учун 3000 АҚШ доллари олган фирибгар ушланди
Жиноят
Ўқишни «технологический» га кўчириб бериш учун 3000 АҚШ доллари олган фирибгар ушланди
10.01.2023 519
Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Бухоро вилоят бошқармаси томонидан ДХХнинг Ғиждувон туман бўлими ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда, муқаддам фирибгарлик жинояти учун судланган С.М. фуқаро Ж.С.нинг ўқишини гўёки юқори лавозимда ишловчи танишлари ёрдамида қўшни Қозоғистон Республикаси Чимкент давлат университетидан Бухоро муҳандислик технология институтига кўчириб бериш эвазига 3 000 АҚШ долларини олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) ва 28, 211-моддаси (пора бериш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.
ХЕШТЕГ: #Бухоро, #жиноят, #Ғиждувон
Шерзод Камалов 10.01.2023
Бухорода жамоат транспорти учун нақд пулсиз тўлов тизими жорий этилади
Интернетдан қурол сифатида фойдаланиб, одамларнинг шаъни ва қадр-қимматини камситишни осон пул топиш манбаига айлантирган “Taftish uz” жамоаси ҳақида
Nestle болалар озуқаси таркибида заҳарли модда борлиги аниқланди. Компания маҳсулотларини қайтариб олишни бошлади

Читаете: Задержан мошенник, взявший 3000 долларов США за перевод учебы в Технологический институт
Bukhara News > Преступление > Задержан мошенник, взявший 3000 долларов США за перевод учебы в Технологический институт
Задержан мошенник, взявший 3000 долларов США за перевод учебы в Технологический институт
10.01.2023 120
С.М., ранее судимый за мошенничество, был задержан на оперативном мероприятии, организованном Бухарским областным управлением Управления при Генеральной прокуратуре совместно с сотрудниками Гиждуванского районного управления Государственной прокуратуры. Мошенник Ж.С. был пойман с вещественными доказательствами при получении 3000 долларов США в обмен на перевод из соседнего Чимкентского государственного университета Республики Казахстан в Бухарский инженерно-технологический институт с помощью знакомых, работающих на высокой должности .
В связи с данной ситуацией возбуждено уголовное дело по ст. 168 (мошенничество) и ст. 28, 211 (дача взятки) УКУз, проводятся следственные действия.